nápověda – faq

Všechny odpovědi naleznete zde:

správa webových stránek

Proč potřebuji, aby se o mé stránky někdo staral?

aktualizace

Stránky potřebují pravidelné aktualizace.

Moderní weby často běží na redakčním systému. Nejvíce rozšířený je z nich WordPress, který používáme i v našem případě.

Je zde spousta tzv. pluginů (doplňků, které přidávají webovým stránkám nové funkce, jak například překlad webu, skladový systém, chat atd.).

Na tyto pluginy vycházejí pravidelné aktualizace, které je třeba provádět jak už z důvodu bezpečnosti, tak z důvodu nových funkcí. Aktualizovat se musí samozřejmě i samotný WordPress, který dostává taktéž důležité bezpečnostní aktualizace.

N

Kontrola

Pravidelná kontrola stránek proti chybám.

Obecně na stránkách se nachází mnoho skrytých, nebo viditelných chyb, které můžou vznikat už jak při samotné tvorbě a neodhalila je finální kontrola, nebo můžou vzniknout v průběhu času.

Úkolem je tyto chyby vyhledávat a opravovat je, nejlépe aniž by si toho návštěvník, zákazník stihl všimnout.

monitoring

Online monitoring stavu stránek.

Je důležité, aby stránky byly neustále online (k dispozici na internetu). Může se stát, že stránky budou mít výpadek a v této době nejsou dostupné na internetu. Návštěvník se tedy na stránky nedostane a neuvidí je. Čím dříve se na to příjde, tím lépe.

Mám tedy nastaven monitoring na vaši stránku a případě, že není dostupná, tak o tom vím a řeším to s třetí stranou (poskytovatel u kterého stránky běží na serveru).

vysvětlení pojmů

zde najdete pojmy, které se objevují na hlavní stránce

Co je... responzivní web?

Responzivní web je webová stránka taková, která se dokáže přizpůsobit téměr jakékoliv obrazovce, jakémukoliv mobilnímu zařízení (mobilní telefony, tablety, dokonce i hodinky).

Je velmi důležité, né-li nezbytné, aby webová stránka v dnešní době byla responzivní, protože statisticky si vaši stránku prohlíží více lidí na mobilním zařízení, než na klasickém PC/notebooku.

Co je... HTTPS? Potřebuji ho?

HTTPS zajišťuje chráněný přístup na Vaši stránku. Zajišťuje maximální důvěryhodnost přenášených dat. Důležité také je, že vyhledávač Google zvýhodňuje stránky zabezpečené HTTPS před ostatními.

U takto zabezpečených stránek se nebude uživateli zobrazovat v levém horním rohu, tam kde zadáváme adresu stránky, upozornění o nezabezpečeném webu.

Co je... doména / hosting?

Doména je název stránky, který ji identifikuje. Funguje také jako adresa stránky, tu zadáváme do prohlížeče, když se na stránku chceme dostat, např. (www.projekte.cz).

Hosting je pronájem místa, kde Vaše webové stránky běží a mají zde uložené soubory. Když máte na webové stránce obrázek, je uložen právě zde.

U

Co je... SEO optimalizace?

SEO neboli Search Engine Optimization je optimalizace webové stránky pro vyhledávače. Úkolem této metody je umožnit vyhledávači, aby vás návštěvník, nebo zákazník co nejlépe našel, když zadá do vyhledávače klíčová slova, podle kterých by právě Vás měl najít.

Webové stránky je potřeba upravovat a přizpůsobovat obsah, aby byly stránky co možná nejvýše ve výsledcích vyhledávání.

kontaktní formulář 

zeptejte se na cokoliv

4 + 12 =